Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Czerwionce - Leszczynach

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Wydarzenia

PARAFIE PATRONACKIE
26/02

 

PARAFIE PATRONACKIE

2024

 

 

 

1.     TYCHY   pw. Jana Chrzciciela    3 marca i 8 września 

Sb. 18.00

Nd. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.30, 20.00

 

 

2.     LESZCZYNY     pw. ŚW. ANDRZEJA BOBOLI    10 marca

Sb. 18.00

Nd. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00

 

 

3.     MIKOŁÓW        pw. św. WOJCIECHA      17 marca 

Sb. 18.00

Nd. 6.00, 7.30, 9.00, 10.00, 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 19.00

 

 

4.     KATOWICE       pw. św. Piotra i Pawła     7 kwietnia

Sb. 18.30

Nd. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18,30

 

 

5.     BEŁK      pw. św. Jana Sarkandra      14 kwietnia

Sb. 17.00

Nd. 7.30, 11.00, 17.00

 

 

6.     TYCHY   pw. DUCHA ŚWIĘTEGO    21 kwietnia

Sb. 17.00

Nd. 7.00, 8,30, 10.00, 11.30, 14.30, 16.30 

 

7.     Czuchów  pw. Wniebowzięcia NMP    28 kwietnia

Sb. 16.30

Nd. 8.00, 11.00, 15.30

 

 

8.     KATOWICE       pw. WNIEBOWZIĘCIA NMP    26 maja

Sb. 18.00

Nd. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 19.00

 

 

9.     KNURÓW pw. ŚW. CYRYLA I METODEGO    2 czerwca

Sb. 18.00

Nd. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.30, 19.30 

 

 

10.  KNURÓW pw. MB CZĘSTOCHOWSKIEJ    16 czerwca

Sb. 18.00

Nd. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00, 20.15 

 

 

11.  NIEDOBCZYCE           pw. NSPJ      23 czerwca 

Sb. 18.00

Nd. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

 

 

12.  ŻORY      pw. św. STANISŁAWA BP    30 czerwca

Sb. 18.00

Nd. 7.30, 9.30, 11.30, 17.30, 19.00

 

13.  ŻORY      pw. św. FILIPA JAKUBA    21 lipca

Sb. 18.00

Nd. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 13.30, 15.00, 17.00, 20.30

NAUKI PRZEDŚLUBNE W ROKU 2024
20/11

 

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE W PRZYGOTOWANIU BEZPOŚREDNIM DO MAŁŻEŃSTWA W 2024R.

Dekanat Dębieńsko.

Program: Ślubuję Ci …

 

 

Nauki Przedślubne:

                                   Dni Skupienia:

1.   Czuchów - Parafia Wniebowzięcia NMP.

02.03.2024 r.

Od godz. 10.oo. – 15.oo.

1.   Bełk – Parafia Św. Jana Sarkandra.

03.03.2024 r.

Godz. 14.3o.

2.   Przegędza – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego.

13.04.2024 r.

Od godz. 10.oo. – 15.oo.

2. Stanowice – Parafia Św. Jacka.

    14.04.2024 r.

    Godz. 14.3o.

3. Czerwionka – Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP.

    01.06.2024 r.

    Od godz. 10.oo. – 15.oo.

3. Czerwionka – Parafia NSPJ.

    2.06.2024 r.

    Godz. 15.3o.

4. Dębieńsko – Parafia Św. Jerzego.

    07.09.2024 r.

    Od godz. 10.oo. – 15.oo.

4. Czerwionka – Parafia NSPJ.

    08.09.2024 r.

    Godz. 15.3o.

5. Czerwionka – Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP.

    09.11.2024 r.

    Od godz. 10.oo. – 15.oo.

5. Leszczyny – Parafia Św. AndrĄzeja Boboli.

    10.11.2024 r.

    Godz. 16.oo.

 

         Terminy Nauk Przedślubnych i Poradni Życia Rodzinnego rezerwujemy elektronicznie przez portal: www.rodzina.archidiecezjakatowicka.pl

Następnie zakładka: Narzeczeni – Zarezerwuj Termin.

Wybieramy Program: Ślubuję Ci … i przechodzimy do panelu terminów, gdzie wpisujemy Dekanat Dębieńsko. Dalej zgodnie ze wskazaniami systemu.

         Wpłacamy 80 zł. na Konto Parafii, w której odbywają się Nauki Przedmałżeńskie.

Sam system zapyta czy wpłata przelewem czy na spotkaniu.

 

Poradnie Życia Rodzinnego w naszym Dekanacie: Parafia Św. Jana Sarkandra w Bełku
i Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce.

         Przy rezerwacji miejsca do Poradni Życia Rodzinnego wpłacamy 80 zł. na konto Parafii, w której znajduje się Poradnia.

Podobnie jak przy Naukach Przedmałżeńskich system zapyta o wpłatę.

 

Na Dzień Skupienia nie trzeba się zapisywać!!!

 

Odwiedziny duszpasterskie - kolęda 2023/2024
06/11

Odwiedziny duszpasterskie

Kolęda 2023-2024

 

Sobota 2 grudnia od godz.14.00

  1. ul. 3 Maja 2 a, d, e

Niedziela 3 grudnia od godz. 14.00

  1. ul. 3 Maja 2 b, c
  2. ul. Chrobrego od 6 do 20, ul. Jagiełły od 10 do 28

Wtorek 5 grudnia od godz.15.30

  1. ul. Zagłoby od 6 do 33
  2. ul. 3 Maja 3 a, b i ul. 3 Maja 7 a

Środa 6 grudnia od godz. 15.30

  1. ul. 3 Maja 5 b, c i ul. 3 Maja 1 a, b
  2. ul. 3 Maja 15 a, b

Sobota 9 grudnia od godz. 14.00

  1. ul. 3 Maja 19, 17, 13, 10, 8, 6, 30, 28, 26

Niedziela 10 grudnia od godz. 14.00

  1. ul. 3 Maja 17 b seg. 1, 2, 3
  2. ul. 3 Maja 17 c seg. 1, 2, 3

Wtorek 12 grudnia od godz. 15.30

  1. ul. Kościuszki od 1 do 8 i ul. 3 Maja 42
  2. ul. Głowackiego od 1 do 7

Środa 13 grudnia od godz. 15.30

  1. ul. Słowackiego 6 a, parzyste od 2 do 12
  2. Słowackiego 8 a nieparzyste od 1 do 15

Sobota 16 grudnia od godz. 14.00

  1. ul. Rynek 1, 2, 6, 8 i ul. Szkolna 1

Niedziela 17 grudnia od godz. 14.00

  1. ul. Rynek 3, 4, 5, ul. Furgoła 13, 7, 9 oraz ul. Armii Krajowej 4
  2. ul. Kombatantów od 1 do 9

Wtorek 19 grudnia od godz. 15.30

  1. ul. Furgoła od 21 do 47
  2. ul. Hallera parzyste od 2 do 10

Środa 20 grudnia od godz. 15.30

  1. ul. Hallera nieparzyste od 1 do 11
  2. ul. Rostka 4 a, b i ul. 3 Maja 12 b

Wtorek 2 stycznia od godz.15.30

  1. ul. Rostka domki, ul. Rymera od 2 do 6 i ul. Damrota od 1 do 4
  2. ul. Ks. Hanuska od 1 do 15

Środa 3 stycznia od godz. 15.30

  1. ul. Plebiscytowa od 2 do 13
  2. ul. Szkolna 12 kl. 1, 2 i ul. Kombatantów kl. 2

Sobota 6 stycznia od godz. 14.00

  1. ul. 3 Maja 11 a, b i ul. Kombatantów kl. 1

Niedziela 7 stycznia od godz. 14.00

  1. ul. Furgoła od 49 do 99 a
  2. ul. Furgoła od 101 do 143

Wtorek 9 stycznia od godz. 15.30

  1. ul. Ks. Hanuska 16 i 20 a kl. 1, 2, 3, 4
  2. ul. Ks. Hanuska 18 i 20 a kl. 5, 6, 7

Środa 10 stycznia od godz. 15.30

  1. ul. 3 Maja 12 a kl. 1, 2 i ul. 3 Maja 17 a, kl. 1, 2
  2. ul. 3 Maja 12 a kl. 3, 4, 5, 6, 7

Sobota 13 stycznia od godz. 14.00

  1. ul. Wolności od 4 a do 10 a

Niedziela 14 stycznia od godz. 14.00

  1. ul. Wolności od 20 a do 24 a
  2. ul. Wolności od 30 a do 34 a

Wtorek 16 stycznia od godz. 15.30

  1. ul. Wolności od 50 a do 52 a
  2. ul. Wolności od 40 a do 44 a

Środa 17 stycznia od godz. 15.30

  1. ul. Wolności od 40 do 54
  2. ul. Wolności od 4 do 38

Sobota 20 stycznia od godz. 14.00

  1. ul. Wolności od 1 do 25
  2. Dodatkowa od godz. 13.00 (zapisy w kancelarii)

Niedziela 21 stycznia od godz. 14.00

  1. ul. Mickiewicza parzyste od 2 do 10
  2. ul. Mickiewicza nieparzyste od 1 do 11

Likwidacje grobów
31/10

W związku z prowadzonymi pracami na Cmentarzu Parafialnym, bardzo prosimy o kontakt z Opiekunami grobów, których minął termin opłaty. W zakładce e-cmentarz można zobaczyć jaki jest status kwatery cmentarnej. Czerwony znaczek informacja o konieczności zgłoszenia się do kancelarii, oznacza przeznaczenie grobu do likwidacji. Jeżeli Opiekun grobu chce, aby grób pozostał, to prosimy o przybycie do kancelarii w godzinach urzędowania i dopełnienie formalności.

Spotkania Róż Różańcowych
09/10

Róże Różańcowe swoje spotkania mają w czwartki po pierwszej sobocie miesiąca po porannej Eucharystii w sali pod probostwem.

Linki

Ofiara na parafię